Napsali o nás

Na Hošťce zvítězilo družstvo z Boru

„Soutěž uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Hošťka. Soutěžit přijelo osm mužstev, jedno družstvo žen a jedno družstvo žáků,“ informovala Deník místostarostka Hošťky Lucie Valíčková.

Po dvou desítkách let dali dohromady sportovní družstvo v Rozvadově. To se v Hošťce zúčastnilo své první soutěže v požárním útoku. „Při své premiéře skončilo na šestém místě,“ doplnila místostarostka.

Konečné pořadí: 1. SDH Bor 50,45 vteřin, 2. SDH Stráž 58,14, 3. SDH Hošťka 61,35, 4. SDH Staré Sedlo 62,85, 5. SDH Labuť 71,23, 6. SDH Rozvadov 89,81, 7. SDH Třemešné 94,96, 8. SDH Lesná 150,62.

Družstvo žen SDH Labuť dosáhlo celkového času 65,84 vteřiny (v absolutním pořadí by tak obsadily páté místo) a žáci SDH Stráž absolvovali soutěž za 69,25 vteřiny (skončili by hned za ženami z Labutě).

Odkaz:tachovsky.denik.cz/zpravy_region/v-hostce-zvitezilo-druzstvo-z-boru20110823.html

Hasiči naposledy soutěžili v pivovaru

Na devátý ročník memoriálu se sjelo rekordních třicet družstev. „Memoriál Václava Zimáka v mužské kategorii pořádáme podeváté, ženy s námi závodí již posedmé a děti pošesté. Zde v pivovaru se koná soutěž posedmé, protože jsme nedokázali zkombinovat naše soutěže a fotbalová utkání na místním hřišti, rozhodli jsme se přestěhovat sem a soutěž tady se stala tradicí. Vedení pivovaru nám nejen poskytuje prostor pro konání závodů, ale i všemi možnými způsoby nás podporuje,“ řekl Deníku místní velitel dobrovolných hasičů a zároveň syn upomínaného hasiče Václav Zimák.

V dětské kategorii závodilo jedenáct družstev. Nejlepších výsledků dosáhli mladí hasiči z Boru, Brodu nad Tichou a Kostelce. Největší ovace diváku však vzbudilo v průměru nejmladší družstvo, Soptíci z Plané.

Ženských družstev se zde utkalo pět. První místo zůstalo místním ženám, druhé si odvezli dobrovolnice ze Skapců a třetí ženy z Lisova. Mužské kategorii kralovali hasiči z Nahého Újezdce, stříbrný skončil Úněšov a bronzové Skapce.

„Byli jsme velice překvapeni, že dorazilo tolik družstev. Takovéto obsazení jsme ještě nezažili, třicet týmů je pro nás rekordní. Odhadujeme, že se zde sešlo na tři sta lidí. S výsledky našich družstev jsme spokojeni. Pro děti to byly teprve druhé závody, ale přesto se jim dařilo. Výkony našeho mužského družstva také ujdou, i když k nim máme výtky, věříme, že všechno se dá vylepšit,“ dodal Zimák.

Odkaz na článek:tachovsky.denik.cz/zpravy_region/hasici-si-naposledy-zasoutezili-v-pivovaru20110926.html#.ToFVgb5l-Gc.facebook

Dobrovolní hasiči změřili síly

Do čtvrtého ročníku soutěže Kladrubská studna se přihlásilo devět dětských a pět dospělých družstev,“ uvedl starosta tamních hasičů František Ammerling. Ti patřili vždy k nejaktivnějším. Jejich výjezdová jednotka byla letos u tří zásahů, naposled to bylo 28. května u požáru lesního porostu . O ambicích domácích hovořil Martin Šebesta. Ten je nejen členem výjezdové jednotky a trénuje děti. „Dospělí by mohli být do třetího místa. Děti byly vloni třetí, teď to je horší, ale byly výborní a hlavně, že se nikomu nic nestalo. Jsem s jejich výkonem spokojen, “ uvedl.

V dětské kategorii zvítězil Kostelec před Brodem nad Tichou a Starým Sedlištěm A. Kostelečtí mají dobře našlápnuto k vítězství v letní soutěži. Mezi dospělými si nejlépe vedlo Stříbro A, druhé bylo Stříbro B a třetí Staré Sedliště.

Odkaz:tachovsky.denik.cz/zpravy_region/dobrovolni-hasici-zmerili-sily20110612.html#.TfTraK7nCoI;facebook